Regeneracja turbin | Naprawa turbosprężarek

PROMOCJA: Naprawa turbosprężarki od 599 zł brutto

Więcej o PROMOCJI na naprawę turbosprężarek

 

Borykasz się z problemami związanymi z turbosprężarką? Masz już dość warsztatów, które oferują wąski zakres usług? Poszukujesz firmy, która udzieli Ci pełnych informacji o stanie technicznym Twojej turbiny i nie potrwa to miesiącami?

Gładysek to firma, która powstała z myślą o kierowcach, którzy dbają o turbosprężarki. Naszym głównym priorytetem jest naprawa turbosprężarek, jak również regeneracja turbosprężarek. Dzięki pasji, doświadczeniu i zaangażowaniu jesteśmy w stanie dostarczyć państwu szereg usług o wysokim standardzie. Naprawa turbin czy regulacja turbiny to jedne z istotnych elementów na jakie kładziemy nacisk. Naszą dumą jest mocno rozwinięte zaplecze badawcze, które umożliwia nam dokładne stwierdzenie problemu i doprowadzenie do szybkiej naprawy. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy oferty promocyjne, poświęcone pojedynczym Klientom, jak i warsztatom samochodowym.

Naprawa i regeneracja turbin to nasze główne działania, jednak zajmujemy się również regulacją, czyszczeniem oraz uszczelnianiem turbosprężarek i turbin różnych typów ze wszystkich pojazdów.

Regenerujemy turbiny producentów: Garrett, KKK BorgWarner, IHI, Mitsubishi, Holset, Schwitzer itp. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług.

Wysyłka gratis
Masz zbyt daleko aby dostarczyć do nas turbinę?
Nic nie szkodzi. Prześlij ją do nas, a my z Krakowa odeślemy zregenerowaną turbosprężarkę pod Twój adres. Ustaloną kwotę zapłacisz kurierowi przy odbiorze paczki.

Nie naliczamy kosztów przesyłki do klientów.

Aktualności działu turbosprężarek


30-11-2017

Regeneracja filtrów cząstek stałych DPF - już działamy!

Wyposażyliśmy naszą firmę w zaawansowane urządzenie do specjalistycznego czyszczenia oraz testowania filtrów cząstek stałych DPF / FAP oraz katalizatorów, w tym SCR z samochodów osobowych oraz ciężarowych. Urządzenie usuwa zarówno sadzę, jak i popioły zgromadzone w DPFach. Wykonuje także test nadciśnienia przed oraz po czyszczeniu, co daje potwierdzenie skuteczności regeneracji. Zapraszamy do współpracy.

Więcej o regeneracji DPF

 


30-01-2017

Targi regeneracji części, w tym turbin w Amsterdamie 18 - 20 czerwca 2017 r.

Dziękujemy Klientom za odwiedziny naszego stoiska na tegorocznych targach ReMaTec.

Galeria z targów - Facebook


Cimat - producent wyważarek oraz urządzeń przepływowych do turbosprężarek

 


21-07-2015

Kompleksowy test turbiny pod obciążeniem z badaniem ciśnienia doładowania


Rozbudowaliśmy laboratorium turbosprężarek o kolejne możliwości diagnostyczne. Stanowisko przepływowe TurboTest firmy Cimat przeszło gruntowny upgrade do najnowszej rozbudowanej wersji z możliwością pomiaru ciśnienia doładowania turbosprężarki.

Cimat - producent wyważarek oraz urządzeń przepływowych do turbosprężarek

Badanie turbosprężarki pod obciążeniem jeszcze bardziej oddaje warunki, w jakich pracuje ona w silniku.
Po ustawieniu obrotów wirnika turbosprężarki rozpoczyna się pomiar ciśnienia doładowania części sprężającej turbosprężarki przy stabilizacji ciśnienia zasialącego turbinę. Pomiar i kompensacja temperatury powietrza sprężanego oraz temperatury i ciśnienia otoczenia zapewnia dokładność pomiaru ciśnienia doładowania.

Każda regenerowana u nas turbina przechodzi regulację na stanowisku przepływowym.
Klienci zainteresowani samym sprawdzeniem i ewentualną regulacją turbosprężarki na stanowisku przepływowym pod obciążeniem mogą skorzystać z usługi w cenie 150 zł brutto przy dostarczeniu wymontowanej turbosprężarki z silnika.

Nadal oferujemy opcję sprawdzenia turbiny na stanowisku przepływowym bez obciążenia w cenie 70 zł
- informacje poniżej.

Po każdym sprawdzeniu turbosprężarki dołączamy wydruk potwierdzający ciśnienie doładowania otrzymane podczas testu w różnych punktach ustawienia układu zmiennej geometrii turbiny. Proces ten jest niezbędny przy regeneracji turbosprężarek. Sprawdzeniu podlegają jedynie te turbosprężarki, których stan techniczny umożliwia ich zamontowanie na urządzenie przepływowe.


01-12-2014

Dynamiczne sprawdzenie turbosprężarki na urządzeniu przepływowym, tzw. Flow Bench

Rozszerzyliśmy zakres pomiaru turbosprężarek o badanie wydatku powietrza sprężanego przez zespół wirujący oraz o dynamiczne ustawienie układu zmiennej geometrii kierownicy spalin w oparciu o pomiarowe urządzenie przepływowe TurboTest firmy Cimat popularnie zwane FLOW-BENCH. Zakup urządzenia przyczynia się do jeszcze wyższej jakości świadczonych przez nas usług. Obecnie każda naprawiana turbosprężarka przechodzi test na stanowisku przepływowym, a cena regeneracji turbiny nie uległa zmianie.

Korzyści dla klienta:
- szybka reakcja na pedał przyspieszenia, brak tzw. „turbo dziury”
- brak błędów związanych z przeładowaniem lub niedoładowaniem
(przy założeniu sprawności całego układu)
- chwilowy spadek mocy silnika nie będzie Cię już niepokoił
- dodatkowo sprawdzisz czy turbosprężarka nie ma wycieków zewnętrznych

Jak działa to urządzenie?
Turbina na stanowisku przepływowym zostaje napędzona przez odpowiednio ustabilizowane powietrze o zadanym ciśnieniu. Jednocześnie wirnik turbiny obraca się, a układ wirujący turbosprężarki smarowany jest ciśnieniowo olejem. Maszyna bada wydatek powietrza przepływającego przez łopatki układu zmiennej geometrii turbiny w różnych pozycjach, a także wydatek części sprężającej turbosprężarki. Dodatkową zaletą takiego pomiaru jest uniknięcie ewentualnych wycieków zewnętrznych turbiny po zamontowaniu do pojazdu. Urządzenie TurboTest jest jedynym na rynku, które pozwala na kompleksowe sprawdzenie całej zmontowanej i gotowej do pracy turbiny.

Jakie pomiary wykonujemy?
1. Przepływ przez w pełni otwarte łopatki układu zmiennej geometrii turbiny.
2. Przepływ przez łopatki układu zmiennej geometrii turbiny podczas wysterowania nastawnika pneumatycznego w 50 procentach. Umożliwia to kompensację zużycia membrany i sprężyny tzw. "gruszki" czyli siłownika pneumatycznego..
3. Przepływ przez łopatki w pozycji startowej. Regulacja tego punktu pozwala na uzyskanie pełnej mocy silnika już przy niskiej prędkości obrotowej.
4. Określenie charakterystyki przepływu powietrza przez stronę sprężającą turbosprężarki porównując ją z wartościami nowej turbiny. Sprawdzamy więc czy ilość powietrza, jaka faktycznie może zostać wtłoczona do silnika jest porównywalna z wydajnością nowej turbosprężarki.

Które turbosprężarki podlegają badaniu?
- Turbiny z układem zmiennej geometrii oraz z zaworem wastegate
- Sterowane ciśnieniowo lub z nastawnikiem elektrycznym

Nie jesteś pewny czy zakupiona turbosprężarka pracuje prawidłowo?
Uniknij niepotrzebnego montażu wadliwej używanej lub regenerowanej w innej firmie turbiny. Sprawdź ją u nas przez montażem. Regeneracja turbosprężarek wymaga testu na stanowisku przepływowym jako jeden z etapów naprawy.

Mimo, iż każda naprawiana turbosprężarka przechodzi proces sprawdzenia, uruchomiliśmy usługę badania i ewentualnej regulacji na stanowisku przepływowym dla klientów, którzy dostarczają wymontowane turbiny na sam test. Cena sprawdzenia to 70 zł brutto.
Po każdym badaniu załączamy wydruk parametrów turbosprężarki. Warunkiem skorzystania z usługi jest dostarczenie turbiny, której stan techniczny umożliwia jej montaż na urządzeniu.


01-07-2014

Programowanie nastawników elektronicznych regenerowanych turbosprężarek i turbin

Turbosprężarki, które naprawiamy przechodzą proces programowania nastawnika elektrycznego,
jeżeli jego zakres pracy uniemożliwia osiągnięcie prawidłowych parametrów pracy turbosprężarki.
Oferujemy także samo programowanie nastawników turbin dostarczonych w tym celu:
- odczyt pamięci nastawnika
- programowanie
- weryfikacja prawidłowego doboru numeru przekładni do nastawnika
- odczyt zakresu pracy nastawnika po fabrycznej kalibracji
- modyfikacja zakresu pracy w celu osiągnięcia żądanych parametrów